21/04

VKKO (DE) | Mladí ladí jazz 2018 + support

Datum: 21.4.2018
Doors: 20:00
Start: 21:00
Cena na místě: 320 Kč

Festival Mladí ladí jazz 2018 uvádí: VKKO

Teď si zkuste nahlas přečíst tohle:

Verworner-Krause-Kammerochester. Eh?

Moc to nejde, že? Takže až budete přátelům říkat, že jdete na koncert Verworner-Krause-Kammerochester, použijte radši zkratku VKKO. Nebo jim rovnou řekněte, že jdete na jazzy techno. Nichts zu danken!

VKKO jsou naprosto fantastisch německý 18členný orchestr, hrající živé jazzy techno s vlivy současné vážné hudby. Vedou ho dva skladatelé z Mnichovské konzervatoře, mají velmi osobitý zvuk, nezapomenutelné taneční sety a spektakulární živý projev. Interessant, oder?

Jsou to samozřejmě častí účinkující předních německých techno klubů. Na Cukr a Ankali pro jednou zapomeňte, tohle bude úplně jiná jízda. A pokud trpíte epilepsií, radši se na jejich úderné a pohlcující vizualizace moc nedívejte.

WINDOWLICKERZ (HRTL + Oliver Torr)
 
Přicházejíc z planety Kikumoto z 303. Sluneční soustavy, tohle frenetické duo je připraveno odpálit vaše ušní bubínky. Pečlivě tvarované synťáky, šťavnaté basové linky, oduševnělá a rigidní perkuse. Windowlickerz vám naservírují smyslné vibrace pro vaši duši. Velitel flotily z planety Země, známý jako HRTL, a specialista přes lunární moduly, známý svým pozemským jménem Oliver Torr, čerstvě opustili hyperprostor a jdou na přistání!
 
Tom Holič & Live Band
 
Brno je prý nejlepší, protože tam lidé chtějí měnit svět. Se svým energicky strhujícím živým setem se tě o tom v Praze pokusí přesvědčit i projekt Tom Holič & Live Band z Brna.
 
Tom Holič & Band je vlastně improvizace na téma elektronická hudba. Je to hudba bez hranic, jednoduchá práce se střídáním klidu a pulzujících beatů, melancholické melodie trumpety, prolínající rytmické fráze analogových syntezátoru, looping vokálů, tanec a rozhodně notná porce zábavy.
 
Mr.Ultrafino
 
Mr.Ultrafino je spolutvůrce pražské jazz/funkové DJské scény a DJ Rádia1. Striktně vinylový hráč, který za gramofony zúročuje své dlouholeté muzikantské zkušenosti.
 
Své sety staví na selekci jazzu, funku a soulu ze 60. a 70. let kombinované se současnou soulově-elektronickou produkcí. Stejně tak v nich uslyšíš i disco, hip hop, latino, reggae a neočekávané raritní kousky z celého světa.
 
Aid Kid
 
Za pseudonymem Aid Kid se neskrývá žádnej kid, ale zkušený muzikant, producent a DJ Ondra Mikula. Hned po vydání svých prvních dvou singlů (Sleep Start a Broken Arp) se stal vycházející hvězdou české elektronické hudební scény. V dubnu 2015 vydal Aid Kid ve vlastní režii eponymní debutové album, které bylo kritiky i fanoušky přijato s nadšením a bylo oceněno cenou Vinyla.
 
Živé sety staví na improvizaci vlastních tracků, ve kterých kombinuje emotivní beaty a gradující struktury. Jako DJ si v českém klubovém prostředí vysloužil pověst esa, schopného naservírovat prvotřídní set v libovolném BPM, žánru i prostředí.

……………..

Festival Mladí ladí jazz 2018 presents: VKKO

Now try to read this out loud: Verworner-Krause-Kammerochester. Eh?

Not easy, right? So when you tell your friends that you are going to see Verworner-Krause-Kammerochester, rather say VKKO. Or tell them straight away that it’s jazzy techno. Nichts zu danken!

VKKO are a fantastisch German 18-piece orchestra, playing live jazzy techno with touches of contemporary classical music. Led by two composers from the Conservatory in Munich, they have a very distinctive sound, unforgettable dance sets and a spectacular live performance. Interessant, oder?

Prick up your ears and eyes in Futurum on Saturday, April 21!

 

Zobrazit program